Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

15 Temmuz şehidinin ailesinden iftar yemeği

İftara FETÖ’nün Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanı Petek ile Burdur Valisi Şerif Yılmaz ve Isparta Valisi Şehmus Günaydın ve protokol üyeleri ime birlikte yaklaşık 200 davetli katıldı.

Güvenli Köyü Şehit Ali Yıldırım İlkokulu bahçesinde verilen iftarda 15 Temmuz darbe girişiminde bombalanan Özel Harekat Daire Başkanlığında şehit olan özel Harekat Polisi Şehit Akif Altay’ın annesi Fadime Altay, eşi Gülsüm Altay, kız kardeşleri Ayten Altay ve Aysun Şerbet, misafirlerini okul bahçesinde karşıladı. İftar yemeğini Allah rızası için, Ümmeti Muhammed için verdiklerini belirten Şehit Annesi Fadime Altay, “ Bütün şehitlerimiz, herkes için, önce Allah rızası için düzenledik” dedi.

Allah’larından bulsunlar

FETÖ mensuplarının yargılanmalarıyla ilgili konuşan şehit annesi Fadime Altay, “Hepsinin baştan sona kadar yargılanmasını istiyorum. Onları Allah’a havale ediyorum, Allah’larından bulsunlar.Defalarca yargılansınlar diyorum, memleketimize, ülkemize zehir saçtılar, kardeş kardeşe..bilemiyorum” diye konuştu.

Devletimizin adaletine güveniyoruz

FETÖ davalarında adaletin yerini bulacağına inandığını ifade eden şehidin kız kardeşi Aysun Şerbet, “Devletimizin adaletine güveniyoruz, inşallah yerini bulur. Şu andaki yapılan davaları elimizden geldiğince takip etmeye çalışıyoruz ama her izlediğimizde üzülüyoruz maalesef, o günleri tekrar tekrar yaşıyoruz. Allah kimseye yaşatmasın, ülkemiz adına zaten özellikle milletimiz adına üzülüyoruz. İnşallah adalet yerini bulacaktır diye bekliyoruz, o dua ile bekliyoruz. Onlara her gün üzüntümüz artıyor ama tesellimiz şehit olmasıdır. Allah’ım mekanını cennet eylesin inşallah” şeklinde konuştu.

Rabbim inşallah onları hak ettiği yere yollayacaktır

FETÖ tarafından 15 Temmuz Darbe Girişimi gecesi, Özel Harekat Daire Başkanlığının bombalanması davasının devam ettiğini dile getiren şehidin eşi Gülsüm Altay, “Mekanını cennet, kabrini nur eylesin, dağda, taşta kazandı, gönlü zengindi, buradaki güzellikler hep onun sayesinde, burada onu yakaladığımızı düşünüyorum. Onun sayesinde buradayız. Rabbim kabul eylesin. Mahkememiz var, Rabbim inşallah onları hak ettiği yere yollayacaktır” ifadelerini kullandı

İki ilin valisi iftara katıldı

15 Temmuz şehidi Özel Harekat Polisi Akif Altay’ın ailesi tarafından verilen iftar yemeğine Burdur Valisi Şerif Yılmaz ve Isparta Valisi Şehmus Günaydın başta olmak üzere AK Parti Burdur Milletvekilleri Bayram Özçelik ve Reşat Petek, Garnizon Komutanı Albay Cem Tuce, Burdur Cumhuriyet Başsavcısı Sadi Doğan, Burdur İl Emniyet Müdürü Saim Akpınar ve Daire Müdürleri katıldı. İftar yemeği edilen dua ile sona erdi.

Bir önceki yazımız olan Gül üretiminde milyonluk su tasarrufu başlıklı makalemizde Bilim Teknoloji, Borsa ve Döviz hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi