Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Ekonomi Bakanı Zeybekci, Aliyev Tarafından Kabul Edildi

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’yi kabul etti.

Resmi temaslarda bulunmak üzere Azerbaycan’a ziyaret gerçekleştiren Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edildi. Basına kapalı gerçekleştirilen görüşmede Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türk Dili Konuşan Ülkeler İşbirliği Konseyi’ne üye devletlerin ekonomi bakanları Bakü’de yapılacak görüşmenin önemini vurguladı. Aliyev, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin Azerbaycan’a ziyaretinin hem Konsey toplantısına katılımı hem de ülkeler arasındaki ekonomik ilişkilerin daha da geliştirilmesi açısından öneminin olduğunu belirtti. Bakan Zeybekci, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını Aliyev’e iletti. İki ülke arasındaki ilişkilerden bahseden Zeybekci, 15 Temmuz darbe girişiminde Azerbaycan’ın Türkiye’ye en fazla desteği veren ülke olduğunu hatırlattı.

Yüksek düzeyli stratejik işbirliği toplantılarının ülke ilişkilerinde önemli rol oynadığına atıf yapılan görüşmede, ekonomik alandaki işbirliğinin geliştirilmesine yönelik konular müzakere edildi. – BAKÜ

Bir önceki yazımız olan Ekonomi Bakanı Zeybekci, Azerbaycan Ekonomi ve Sanayi Bakanı Mustafayev'le Görüştü başlıklı makalemizde Azerbaycan, Bakanı ve Ekonomi hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi