Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

Fikri Sağlar kimdir? Aslen nereli kaç yaşındadır?

FİKRİ SAĞLAR KİMDİR?

1 Ocak 1953 tarihinde dünyaya gelen Fikri Sağlar aslen Mersinlidir.  Galatasaray Lisesi’nde öğrenim gördü. Hacettepe Üniversitesi İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. 

Sosyaldemokrat Halkçı Parti ile siyasete atıldı. Daha sonra Cumhuriyet Halk Partisi’ne geçti. Bunun yanında 17, 18, 19 ve 20. Dönemler de İçel milletvekili olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne girdi.Ayrıca 49. 50 ile 52. Hükümetlerde de Kültür Bakanlığı yaptı.

Fakat 50. Hükümet revizyon sonucu bu makamdan alınarak Devlet Bakanlığı’na getirildi. 18 Nisan 1999 tarihindeki Türkiye genel seçimlerinde CHP’den baraj altında kalınca milletvekilliği sona erdi. 2014’de Cumhuriyet Halk Partisi Partisi’nin meclis üyeliğine seçildi. 25. dönemde de yeniden Mersin milletvekili oldu.

Evli ve iki çocuk babası olan Durmuş Fikri Sağlar, Birgün gazetesinde köşe yazıları yazmaktadır.

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Böke, Mersin Milletvekili ve PM üyesi Fikri Sağlar son olarak partide hakkında disiplin işlemi başlatılarak gündeme gelmiştir.

Bir önceki yazımız olan Bakanlık'tan 'Rus General' açıklaması başlıklı makalemizde ardahan, bakanlık ve GÜNCEL Haberleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir