Burdur Haberleri, Burdur Son Dakika Haberleri, Son Dakika Haberleri

İki torun ninelerini öldürdü

Olay, geçen yıl 17 Ekim’de,sabaha karşı merkez Melikgazi İlçesi Yıldırımbeyazıt mahallesi, Sırasöğütler Caddesi Özen Sokaktaki müstakil evde meydana geldi. Kahramanmaraştan Kayseriye çalışmak için gelen 19 yaşındaki Mustafa Ton, babaannesi ile yaşayan halasının oğlu 29 yaşındaki Hakan Ton ile evde alkol aldı. Bir süre sonra iki kuzen, mutfaktan aldıkları bıçakla bilinmeyen nedenle yaşlı kadını çeşitli yerlerinden bıçakladı. Şüpheliler çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı.

1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasına defalarca bıçaklanarak öldürülen Sultan Ton’un tutuklu torunları Hakan ve Mustafa Tonile yakınları katıldı. Hakan Ton savunmasında,Ben anneanem SultanTon’la birlikte yaşıyorum. Kuzenim Mustafa da o gece eve geldi. Akşam alkol alıp, uyuşturucuiçtik. Ben, sızdığım için bir şey hatırlamıyorum.Ertesi gün polis tarafından uyandırıldım. Anneanneminöldürüldüğünüsöylediler. Cinayeti kuzenim işledi dedi.

‘HAKAN ÖNCE ÖLDÜRDÜ, SONRA UYUDU’

Diğer sanık Mustafa Ton ise savunmasında, Hakan’ın eski eşi ile aramda gönül ilişkisi olduğundan dolayı kuzenimle aramızda husumet vardı. Sultan ninemin evine gittiğimde Hakan da oradaydı.Beraber içki ve uyuşturucu içtik. Bir süre sonra uyuduk. Bir ara uyandığımda, Hakan sol eliyle babannemin ağzını kapatmış sağ elindeki bıçakla vuruyordu. Odadan çıktığında ’intikam böylealınır’ dedi. Cezaevinde aynı koğuşta kalırken Hakan, cinayeti üstlenmem konusunda beni tehdit edip elime kaynar su döktü dedi.Sultan Ton’un yakınları ikikuzenin cezalandırılmasını istedi. Cumhuriyet savcısıverdiği mütealaada her iki sanığın, ’Kasten adam öldürme’ suçuna çarptırılmasını istedi.Duruşma cezaevi raporu veeksik evrakların getirilmesi için ertelendi.

Bir önceki yazımız olan Bacak bacak üstüne attı, böyle uyarıldı! başlıklı makalemizde bacak, GÜNCEL Haberleri ve tbmm hakkında bilgiler verilmektedir.

Sevebilirsin...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

alexa düşürme hilesi